Obchody DBI 2018 Drukuj

Zakończyliśmy działania związane z obchodami Dni Bezpiecznego Internetu 2018 pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Programu Safer Internet.
Inicjatywa z jaką wyszliśmy polegała na zorganizowaniu lokalnej kampanii medialnej, w której wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, szeroka społeczność portalu YouTube oraz mieszkańcy Gorzowa.
Przeprowadziliśmy szereg działań, które przybliżyły problematykę bezpieczeństwa online, a także promowały pozytywne wykorzystywanie internetu.
Wśród wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem były m.in.: Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki, Happening, akcja Wyzwanie na ścianie: Jestem za! kulturą i szacunkiem w sieci, warsztaty z trenerką programu Cybernauci z Fundacji Nowoczesna Polska, realizacja sondy telewizyjnej, w której pytaliśmy uczniów o różne zagadnienia związane z siecią oraz wizyta w TVP3 Gorzów Wlkp. z zapowiedzią DBI 2018 w naszej szkole.
Duże podziękowania należą się uczniom z koła telewizyjnego, zaangażowanym w przygotowanie materiału filmowego na DBI 2018. Realizacja kampanii rozwinęła u naszych uczniów kompetencje medialne, informacyjne, informatyczne oraz społeczne. Praca z informacją, kreatywne korzystanie z mediów przełożyły się na wspólne działania nawiązujące relacje z innymi organizacjami i lokalnymi mediami.
Kampania w mediach lokalnych:
Kalejdoskop - zobacz
Wiadomości TVP3 Gorzów Wlkp.- zobacz
Kampania internetowa:
www.gorzow.pl oraz www.gorzow24.pl

W czasie trwania Dni Bezpiecznego Internetu realizowaliśmy materiał filmowy, który wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs na najlepszą inicjatywę DBI 2018.

Szkolni koordynatorzy DBI 2018:Małgorzata Miszczak i Grzegorz Trześniowski
Zapraszamy do oglądania: