header image
N
Aktualności
e-dziennik
NABÓR 2019
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
KOŁO FILMOWE
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą, a potem z nauczycielami z gorzowskich szkół pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU.
Uczniowie klas 7 i 8 chętni do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do Liderki Filmoteki Szkolnej, p. M.Miszczak.


Interesują się filmem - Filmomaniacy z Siedemnastki! Drukuj
 
 Renata, Laura, Adrian i Oskar właśnie ukończyli 3- miesięczny kurs internetowy FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!. Uczestnicząc w nim  nie tylko pogłębiali swoją wiedzę na temat historii kinematografii (ze szczególnym uwzględnieniem historii polskiego kina), ale także mieli okazję nakręcenia własnego filmu z udziałem społeczności szkolnej- KLIKNIJ PONIŻEJ

Kurs składał się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy mieli średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi  treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogli korzystać w dowolnym czasie. Pracowali pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierali działania uczestników i udzielali fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.

Zakres tematyczny kursu obejmował wiedzę o filmie, czyli początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne, historia i ewolucja polskiej animacji, filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej oraz warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

NASZYM FILMOMANIAKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU FILMOWYCH PRZYGÓD!

Opiekun Filmomaniaków- Małgorzata Miszczak


Warsztaty animacji poklatkowej PORUSZYĆ OBRAZ Drukuj

15 grudnia 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyła się trzecia edycja warsztatów animacji poklatkowej "Poruszyć obraz". Uczniowie gorzowskich szkół podstawowych, a wśród nich również naszej, po raz pierwszy stanęli przy stanowiskach animacyjnych i posługując się techniką plastelinową i wycinankową, zrealizowali według własnego pomysłu krótkie etiudy.

Relacja w warsztatów animacji poklatkowej-zobacz
Małe wielkie dzieła filmowe uczniów- zobacz

Zanim jednak zaczęli swoją przygodę z filmem animowanym, dowiedzieli się jak powstało kino, poznając m.in. pierwsze urządzenia do projekcji filmów. Testowali działanie niektórych z nich, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć sekrety animacji poklatkowej. Mieli również okazję rozmawiać o zawodach filmowych, uznając jednogłośnie, że każdy jest równie ważny.


Czytaj całość...
Warsztaty animacji poklatkowej Drukuj
 Kto chętny? Zapraszamy. Zapisy u p. Małgorzaty Miszczak.
 
Warsztaty filmoznawcze w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
28.11.2018 r. w Pracowni Filmoteki ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp. odbyły się warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ. Filmoznawca dr Adam Domalewski oraz lokalna Liderka Filmoteki Szkolnej, Małgorzata Miszczak przyjęli w gościnne progi Pracowni, uczniów i nauczycieli z trzech gorzowskich szkół.
 

Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące języka filmu, planów filmowych, zasad  kadrowania, ruchów kamery, tworzenia scenariusza. Uczniowie pracowali w grupach, by wspólnie znaleźć odpowiedzi związane z ujęciem filmowym, analizowali sceny filmowe, omawiali zasady według których buduje się wypowiedź filmową. Poznawali sposoby kompozycji kadru, podejmowali udane próby rozpoznawania i nazywania elementów języka filmu i określali ich funkcje w filmie.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film K. Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera” z pakietu Filmoteki Szkolnej. Po projekcji uczniowie analizowali film, w oparciu o wiedzę, którą nabyli na warsztacie.
 

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Społecznik Roku 2018 Drukuj
 
 Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17,  uczniowie- reporterzy oraz opiekunowie p. Małgorzata Miszczak i p. Grzegorz Trześniowski wraz z panią Dyrektor Moniką Makowską mieli zaszczyt brać udział w XVII Wojewódzkich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. 26 listopada zaproszeni zostali przez Wojewodę Lubuskiego do gorzowskiego teatru, gdzie wręczono statuetki laureatom i wyróżnienia nominowanym w Konkursie Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego.
 

 Ekipa filmowa uświetniła Galę materiałem filmowym, który stanowił główny element tego wydarzenia. W filmie zapowiadaliśmy 7 nominowanych do tytułu najlepszego społecznika w województwie lubuskim.

Zarówno nasi aktorzy jak i uczniowie, którzy pomagali przy realizacji filmu spisali się na medal. Efekty ich pracy zobaczcie w materiale filmowym (po kliknięciu na obrazek poniżej)

 
Patriotyczne refleksje- sonda filmowa. Drukuj
 
Grupa filmowa działająca przy Pracowni Filmoteki Szkolnej i Szkolna TV17 postanowiły włączyć się w realizację Miesiąca Patriotycznego w naszej szkole. Młodzi filmowcy zrealizowali sondę filmową, zadając pytania związane z hasłami: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Odpowiadali na nie i młodsi i starsi uczniowie Siedemnastki. Zobaczmy efekty ich pracy.
Zapraszamy do obejrzenia- film cz. 1. oraz  film cz. 2.

Sukces filmowców-animatorów Drukuj
Gratulacje dla młodych filmowców naszej szkoły za zajęcie I miejsca w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO 2018
 
Kolejne warsztaty w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
Jak budować  przestrzeń filmową? Co to jest  montaż wewnątrzkadrowy?  Dlaczego warto stosować  jazdę towarzyszącą kamery? Jak ustawić kamerę przy filmowaniu rozmów? Na co zwracać uwagę, by zaskakiwać widza...
To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas kilkugodzinnego warsztatu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP 17 w Gorzowie. Uczestniczyli w nim uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. A. Mickiewicza oraz Zespołu Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie Wielkopolskim. 
 
Fakt, że nasza szkoła posiada Pracownię Filmoteki Szkolnej stwarza wyjątkowe okazje na spotkania z nietuzinkowymi gośćmi.
Wczoraj w ramach Filmowego Tygodnia mieliśmy  uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych z reżyserem, scenarzystą, autorem wielu filmów dokumentalnych i reportaży, laureatem nagród festiwalowych, m.in. w Los Angeles, Seulu, Wiedniu, Poznaniu i Krakowie, wreszcie edukatorem filmowym, niezwykle cierpliwym i  bardzo ciekawie opowiadającym o filmach, panem Igorem Mołodeckim. 
 
To nie koniec filmowych działań Pracowni. Już po wakacjach kolejne spotkania z twórcami i ciekawymi ludźmi filmu. Zapraszamy!

Czytaj całość...
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP 17 Drukuj
 
Pierwsze warsztaty TYGODNIA FILMOWEGO w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 - SP 17 za nami. Na początek teoria dotycząca zagadnienia: Jak się robi filmy animowane?, połączona z testowaniem narzędzi filmowych, a potem pokaz filmów z OKA KALEJDOSKOPU! Według tego co mówili uczestnicy warsztatów było super. Już nie mogą doczekać się spotkania przy stołach do animacji...
 
 
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 Drukuj
Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Tygodnia Filmowego. Organizatorem jest Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, a adresatami nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.
Zapraszamy do udziału w pojedynczym wydarzeniu lub skorzystaniu z kilku propozycji Filmowego Tygodnia.  Spotkania realizowane są w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Uczniowie SP 17 chętni do udziału w warsztatach filmowych proszeni są o zgłaszanie się do p. M. Miszczak.
 
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 21
Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl