header image
N
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
Sport
Filmoteka Szkolna
KOŁO FILMOWE
Biblioteka - aktualności
Rekrutacja
Jubileusz 50-lecia
Jubileusz 45-lecia
Projekty unijne
Historia szkoły
Patron szkoły
Misja i wizja szkoły
Dyrekcja
Pedagog / Psycholog
Grono pedagogiczne
Rzecznik Praw Ucznia
Świetlica
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Osiągnięcia uczniów
Telewizja Szkolna
u
Dzwonki
Po lekcjach
Ciekawe linki
Plan lekcji
Konkursy
r
Zebrania
Egzamin ósmoklasisty
Obiady w szkole
K
Adres:
ul. Warszawska 19
66-400 Gorzów Wlkp.

Telefon:

0957320347

Email:
zso3@edu.gorzow.pl
KOŁO FILMOWE
Sukces filmowców-animatorów Drukuj
Gratulacje dla młodych filmowców naszej szkoły za zajęcie I miejsca w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO 2018
 
Kolejne warsztaty w Pracowni Filmoteki Szkolnej Drukuj
 
Jak budować  przestrzeń filmową? Co to jest  montaż wewnątrzkadrowy?  Dlaczego warto stosować  jazdę towarzyszącą kamery? Jak ustawić kamerę przy filmowaniu rozmów? Na co zwracać uwagę, by zaskakiwać widza...
To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas kilkugodzinnego warsztatu w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP 17 w Gorzowie. Uczestniczyli w nim uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. A. Mickiewicza oraz Zespołu Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie Wielkopolskim. 
 
Fakt, że nasza szkoła posiada Pracownię Filmoteki Szkolnej stwarza wyjątkowe okazje na spotkania z nietuzinkowymi gośćmi.
Wczoraj w ramach Filmowego Tygodnia mieliśmy  uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych z reżyserem, scenarzystą, autorem wielu filmów dokumentalnych i reportaży, laureatem nagród festiwalowych, m.in. w Los Angeles, Seulu, Wiedniu, Poznaniu i Krakowie, wreszcie edukatorem filmowym, niezwykle cierpliwym i  bardzo ciekawie opowiadającym o filmach, panem Igorem Mołodeckim. 
 
To nie koniec filmowych działań Pracowni. Już po wakacjach kolejne spotkania z twórcami i ciekawymi ludźmi filmu. Zapraszamy!

Czytaj całość...
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP 17 Drukuj
 
Pierwsze warsztaty TYGODNIA FILMOWEGO w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 - SP 17 za nami. Na początek teoria dotycząca zagadnienia: Jak się robi filmy animowane?, połączona z testowaniem narzędzi filmowych, a potem pokaz filmów z OKA KALEJDOSKOPU! Według tego co mówili uczestnicy warsztatów było super. Już nie mogą doczekać się spotkania przy stołach do animacji...
 
 
Tydzień Filmowy w Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 Drukuj
Szkoła Podstawowa nr 17 w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Tygodnia Filmowego. Organizatorem jest Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3, a adresatami nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.
Zapraszamy do udziału w pojedynczym wydarzeniu lub skorzystaniu z kilku propozycji Filmowego Tygodnia.  Spotkania realizowane są w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Uczniowie SP 17 chętni do udziału w warsztatach filmowych proszeni są o zgłaszanie się do p. M. Miszczak.
 
Reportaż z premiery filmu naszych uczniów. Drukuj
Wciąż jeszcze wybrzmiewa echo premiery filmu animowanego  o Włodzimierzu Korsaku, którego autorkami są uczennice naszej szkoły. W Korsakówce, gdzie obył się pokaz filmu, nie zabrakło oczywiście ekipy filmowej z Siedemnastki, która pod opieką pana Grzegorza Trześniowskiego sfilmowała Wydarzenie. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.
 
Obchody DBI 2018 Drukuj
 
Zakończyliśmy działania związane z obchodami Dni Bezpiecznego Internetu 2018 pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” Programu Safer Internet.
Inicjatywa z jaką wyszliśmy polegała na zorganizowaniu lokalnej kampanii medialnej, w której wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, szeroka społeczność portalu YouTube oraz mieszkańcy Gorzowa.
Przeprowadziliśmy szereg działań, które przybliżyły problematykę bezpieczeństwa online, a także promowały pozytywne wykorzystywanie internetu.
Wśród wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem były m.in.: Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki, Happening, akcja Wyzwanie na ścianie: Jestem za! kulturą i szacunkiem w sieci, warsztaty z trenerką programu Cybernauci z Fundacji Nowoczesna Polska, realizacja sondy telewizyjnej, w której pytaliśmy uczniów o różne zagadnienia związane z siecią oraz wizyta w TVP3 Gorzów Wlkp. z zapowiedzią DBI 2018 w naszej szkole.
Duże podziękowania należą się uczniom z koła telewizyjnego, zaangażowanym w przygotowanie materiału filmowego na DBI 2018. Realizacja kampanii rozwinęła u naszych uczniów kompetencje medialne, informacyjne, informatyczne oraz społeczne. Praca z informacją, kreatywne korzystanie z mediów przełożyły się na wspólne działania nawiązujące relacje z innymi organizacjami i lokalnymi mediami.
Kampania w mediach lokalnych:
Kalejdoskop - zobacz
Wiadomości TVP3 Gorzów Wlkp.- zobacz
Kampania internetowa:
www.gorzow.pl oraz www.gorzow24.pl

W czasie trwania Dni Bezpiecznego Internetu realizowaliśmy materiał filmowy, który wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs na najlepszą inicjatywę DBI 2018.

Szkolni koordynatorzy DBI 2018:Małgorzata Miszczak i Grzegorz Trześniowski
Zapraszamy do oglądania:


Czytaj całość...
Z Korsakiem przez las-premiera filmu naszych uczniów Drukuj
 
7 marca  w Izbie pamięci Włodzimierza Korsaka w Kłodawie odbyła się pemiera filmu animowanego pt. „Z Korsakiem przez las”, którego twórcami są uczennice z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp. pod opieką Liderki Małgorzaty Miszczak.
Gospodarze wydarzenia, pracownicy Nadleśnictwa Kłodawa, Nadleśniczy pan Tomasz Kalembkiewicz, Zastępca Nadleśniczego pan Tadeusz Szyszko oraz pani Katarzyna Grześkowiak, starszy referent do spraw edukacji leśnej dołożyli wszelkich starań, by dzień premiery filmu uczniów stał się dla nich niezapomniany. I taki był za sprawą atmosfery, która zapanowała tego dnia w Korsakówce. Wśród zaproszonych gości byli m.in. pani Helena Skonieczka - wnuczka Włodzimierza Korsaka, pan Eugeniusz Dobaczewski - wnuk Włodzimierza Korsaka, pan Jan Majewski - Przewodniczący Gorzowskiego Oddziału SITLiD (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa), pan Władysław Chrostowski - specjalista z zakresu ochrony zabytków, były wojewódzki konserwator zabytków, pani Zofia Nowakowska - założycielka Klubu Pioniera Miasta Gorzowa, przyaciółka i osoba szeroko promująca pamięć o Włodzimierzu Korsaku, pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., z działu historii i regionu, pan Janusz Hwozdyk, dyrektor ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp.
 
Nie mogło zabraknąć najważniejszych w tym dniu- uczniów szkół podstawowych z Gorzowa i Kłodawy, czyli widowni dziecięcej, do której kierowany jest film o Korsaku. To oni byli pierwszymi, którzy wypowiadali się na temat filmu zaraz po jego projekcji, zakończonej gromkimi brawami. Oliwia z klasy 4 c SP 17 podkreśliła, „że film jest bardzo fajny i że warto go pokazać innym dzieciom. Przybliża postać Korsaka, pokazuje jakim człowiekiem był  na co dzień, co robił w swoim życiu i czym się pasjonował…”, Amelia z tej samej klasy powiedziała: „przygody pana Korsaka, które są pokazane w filmie są bardzo ciekawe i pouczające, bo można z nim zwiedzać las i wiele się od niego nauczyć. I dobrze, że uczniowie zrobili taki film, bo przyda się innym, by dowiedzieli się jak bardzo ciekawe było życie pana Korsaka…”
Także pozostali goście byli pod wrażeniem obrazu filmowego, który zrealizowała młodzież z Trójki. Podkreślali jak ważne jest to, że powstał film, który przybliża postać wielkiego miłośnika przyrody, jakim był Włodzimierz Korsak właśnie młodym pokoleniom, które będą odwiedzać Korsakówkę. Wnukowie obecni na premierze nie kryli swojego uznania dla twórców filmu, doceniając ogrom pracy, zaangażowania i serce włożone w jego realizację.
 
Jak podkreśliła pani Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego, inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do lepszego poznania i popularyzacji wiedzy na temat postaci Włodzimierza Korsaka – pisarza, artysty, przyrodnika, podróżnika, pioniera ochrony przyrody i pioniera miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
W trakcie spotkania można było usłyszeć ciekawe opowieści oraz anegdoty związane z postacią Korsaka, które zaprezentowali jego najbliżsi. Ostatnim punktem wydarzenia było oglądanie wystawy poświęconej życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka, człowieka który całe swoje życie poświęcił polskiej przyrodzie.
Nadleśnictwo Kłodawa-kliknij

Dokumentację filmową i fotograficzną przygotowali uczniowie z koła telewizyjnego pod opieką pana Grzegorza Trześniowskiego.
Dzień Bezpiecznego Internetu w SP17 Drukuj
Dzisiaj w naszej szkole było głośno i kolorowo, a to za sprawą klasy 4c i Koła filmowo telewizyjnego pod opieką p. M. Miszczak i p. G. Trześniowskiego. Uczniowie w Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowali w holu szkolnym happening poświęcony zagrożeniom pochodzącym z sieci. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach zawierających logo komunikatorów internetowych i portali społecznościowych zaśpiewali piosenkę "Przytul hejtera" i skandowali przez megafon hasła zachęcające do kultury w sieci. W szkole było głośno do tego stopnia, że przyjechała do nas gorzowska telewizja TVP3.

Zobaczcie co zarejestrowali. TVP3 Gorzów


Dzień Bezpiecznego Internetu w SP17 Drukuj
 Dzisiaj w naszej szkole było głośno i kolorowo, a to za sprawą klasy 4c i Koła filmowo telewizyjnego pod opieką p. M. Miszczak i p. G. Trześniowskiego. Uczniowie w Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowali w holu szkolnym happening poświęcony zagrożeniom pochodzącym z sieci. Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach zawierających logo komunikatorów internetowych zaśpiewali piosenkę "Przytul hejtera"i skandowali przez megafon hasła zachęcające do kultury w sieci. W szkole było głośno do tego stopnia, że przyjechała do nas TVP3
Zobaczcie co zarejestrowali.
INTERNET OKIEM UCZNIA Drukuj
  W ramach realizacji kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych postaw w sieci -CYBERNAUCI uczniowie z koła filmowego zrealizowali sondę filmową: INTERNET OKIEM UCZNIA. Pytali swoich kolegów i koleżanki: co wiedzą na temat Internetu? Okazuje się, że wiedzą bardzo dużo. Zobacz film

Warsztaty filmowe i historyczne o dziedzictwie kulturowym Drukuj
 
 W grudniu odbyły się warsztaty filmowe oraz historyczne o dziedzictwie kulturowym w ramach ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA.

Główny cel warsztatów to upowszechnianie wiedzy o zabytkach i nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem oraz rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
 Uczniowie klas szóstych i siódmych, działający w szkolnym kole filmowym uczestniczyli w dziennikarskich warsztatach filmowych, które miały miejsce w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie. Pod opieką profesjonalistów, pani Katarzyny Szczuki-Niezabitowskiej - dziennikarki TVP Kultura, reporterki i wydawcy, edukatorki zaangażowanej w projekt warsztatów filmowych Studia Filmoteki Szkolnej "Zabytkomania" oraz operatora filmowego pana Marcina Kawki zdobywali szlify dziennikarzy filmowych, ucząc się przeprowadzania i filmowania wywiadów.
 
Zegar
Filmoteka SzkolnaSerwis Miejski Gorzów Wlkp. www.gorzow.pl

Lokalny portal informacyjny

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny www.womgorz.edu.pl

Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl/

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu www.oke.poznan.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna www.cke.edu.pl

Portal oświata www.oswiata.org.pl

Głos nauczycielski www.glos.pl